Pierwsza Pomoc

Zajęcia Pierwszej Pomocy zostały stworzone z myślą o pomocy drugiemu człowiekowi wtedy kiedy najbardziej tego potrzebuje. Nasze Smyki oswajają się z tematami takimi jak zabezpieczenie miejsca wypadku, ochrona osobista, pozycje ułożeniowe, resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Będę również uczyć dzieci rozpoznawania przypadków nagłych takich jak np. udar mózgu, zawał serca, padaczka, ale także chorób przewlekłych np. astma, nadciśnienie tętnicze. Dzieci otrzymają wiedzę w zakresie opatrywania różnego rodzaju ran. Głównym celem jaki pragnę uzyskać to wrażliwość i chęć pomagania innym, ponieważ w dzisiejszych czasach to materiał deficytowy.

Drodzy Rodzice, poćwiczmy z naszymi dziećmi w domu to czego się nauczyły, porozmawiajmy.

Prowadząca: Agnieszka Strzelec.