Zielona i Biała Szkoła

ZIELONA SZKOŁA 

 

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Zieloną Szkołę 2017  „EKOSMYKI”, 
która odbędzie się w dniach 10.06-21.06.2017.


Bardzo prosimy o wpisywanie się chętnych osób na listy w szkole lub w sekretariacie.
Poniżej zamieszczamy harmonogram oraz cennik  w plikach do pobrania.


Oferujemy bogaty program dydaktyczno-wychowawczy oraz gwarantujemy wspaniałą zabawę!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

                    W tradycji naszej szkoły są coroczne wyjazdy na Zieloną Szkołę do cichej i malowniczej miejscowości Dąbkowice (koło Dąbek). Ośrodek Mierzeja, jak nazwa wskazuje zlokalizowany jest na mierzei, co oznacza, że z jednej strony mamy dostęp do morza a drugiej do jeziora.
Tam w okresie ok. 2 tyg. wspaniale się bawimy korzystając z uroków morza. Dzieci uczestniczą w zajęciach tematycznych ponieważ każde „Zielona Szkoła” ma swój temat, który zmienia się co roku. Tam również w formie zabawy dowiadujemy się o różnych ciekawostkach tego świata z teraźniejszości, przyszłości jak i przeszłości. Jednego roku uczymy się o kosmosie, następnego poznajemy mitologię grecką, potem znowu bawimy się w rycerzy i damy dworu, kolejny raz dowiadujemy się jakie były prastare dzieje Słowian, lecimy balonem dookoła świata, uczymy się o egipskich mumiach, jak również jakie życie prowadził Robinson Cruzoe na bezludnej wyspie. Jesteśmy piratami, korsarzami, a czasami po prostu poznajemy nasz piękny kraj „jadąc pociągiem” przez Polskę. W 2015 roku obchodziliśmy 10-lecie naszych wyjazdów i bawiliśmy się w rytmach hiszpańskiej fiesty. Dzieci wspaniale się bawiąc, uczestniczą w różnych zajęciach, które przybliżają im poznanie świata i zwyczajów jakie nim rządzą. Biorą udział również w wielu konkursach, które pod koniec pobytu przynoszą im nagrody za wspaniałą wspólną zabawę i współzawodnictwo.

 

HARMONOGRAM Zielonej Szkoły 2017

 

CENNIK Zielonej Szkoły 2017

BIAŁA SZKOŁA

„V PUCHAR SMYKA”

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Smyki do wzięcia udziału w corocznych zawodach narciarskich o Puchar Smyka. W tym roku odbędzie się on na Białym Krzyżu w Szczyrku 25.02.2017 (sobota).

Zbiórka na stoku zaplanowana jest na godz. 9.00.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły.

Nasz ambasador ROKU SPORTU Pan Marcin Szafrański będzie z nami!!!

Serdecznie zapraszamy!!!

 

               W naszej szkole organizujemy coroczne zawody narciarskie o PUCHAR SMYKA, które poprzedzone są nauką jazdy z instruktorem. Możliwość współpracy z instruktorem jest ogłoszona w budynku szkoły w sezonie zimowym. Nauka jazdy na nartach to sport, dzięki któremu dzieci zdobywają nowe umiejętności. W czasie nauki prowadzonej w większości w formie zabawy, dzieci uczą się samodzielnego zapinania i odpinania nart, poruszania się w terenie płaskim i pochyłym, upadania i podnoszenia, podchodzenia, jazdy wprost, regulowania prędkości jazdy oraz zatrzymania, zmiany kierunku jazdy, jazdy wyciągiem. Czas zajęć dostosowany jest do wieku dziecka, jego umiejętności oraz aktualnych warunków pogodowych. Zajęcia odbywają się w mało licznych grupach, które dobierane są według wieku i umiejętności. Dzieci biorące udział w zajęciach muszą posiadać kask narciarski. Zakończeniem tej „edukacji” są zawody o „PUCHAR SMYKA”. Dzieci biorące w nim udział otrzymują nagrody i wyróżnienia za zdobyte umiejętności i opanowanie tej trudnej, ale wspaniałej dyscypliny sportu.