Zielona i Biała Szkoła

ZIELONA SZKOŁA 

 

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Zieloną Szkołę 2020 .
„Między nami Jaskiniowcami”, 
która odbędzie się w dniach 31.05.2020 – 06.06.2020


Bardzo prosimy o wpisywanie się chętnych osób na listy w szkole lub w sekretariacie do 28 lutego 2020!!!

Oferujemy bogaty program dydaktyczno-wychowawczy oraz gwarantujemy wspaniałą zabawę!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

Miejsce: Łukęcin
Zakwaterowanie: Dom Wypoczynkowy Polana ul. Piwna 1, 72-400 Łukęcin
Obiekt jest monitorowany i ogrodzony.
Atrakcje w obiekcie: Pole do siatkówki, pole do badmintona, plac zabaw, tenis
stołowy, liczne dróżki leśne, które dają okazję, aby wyrobić sobie apetyt na aktywny wypoczynek.
Położenie Obiektu: Obiekt położony jest w lesie sosnowym. Centrum miasta 800m.
Do plaży 250 m. Do plaży prowadzi szeroka przyjemna droga przez las.
Atuty: Przestronne pokoje, kameralna rodzinna atmosfera, strefa SPA-
wszystko otoczone naturą, która może zachwycić. Las, świeże powietrze, morze,
szeroka plaża. Ukryty w lesie Dom Wypoczynkowy to prawdziwy raj
spokoju i jednocześnie usytuowany w pobliżu popularnych nadmorskich miejscowości.
Cena: 1200 zł.
Transport: Przejazd pociągiem oraz autobusem w miejsce docelowe.

Cena obejmuje:
– bogatą ofertę programu dydaktyczno-wychowawczego i wspaniałą zabawę,
– zakwaterowanie: pokoje z łazienkami i sprzętem TV,
– wyżywienie: 3 posiłki(śniadanie, obiad, kolacje),
– dyskotekę i atrakcje w ośrodku,
– sprzęt sportowo-rekreacyjny m.in badminton, piłka, paletki, gry itp.,
– ognisko z kiełbaskami,
– wycieczka Wolin (wioska Wikingów),
– transport,
– całodobową opiekę wychowawców.

                    W tradycji naszej szkoły są coroczne wyjazdy na Zieloną Szkołę. Tam w okresie ok. 2 tyg. wspaniale się bawimy korzystając z uroków morza. Dzieci uczestniczą w zajęciach tematycznych ponieważ każde „Zielona Szkoła” ma swój temat, który zmienia się co roku. Tam również w formie zabawy dowiadujemy się o różnych ciekawostkach tego świata z teraźniejszości, przyszłości jak i przeszłości. Jednego roku uczymy się o kosmosie, następnego poznajemy mitologię grecką, potem znowu bawimy się w rycerzy i damy dworu, kolejny raz dowiadujemy się jakie były prastare dzieje Słowian, lecimy balonem dookoła świata, uczymy się o egipskich mumiach, jak również jakie życie prowadził Robinson Cruzoe na bezludnej wyspie. Jesteśmy piratami, korsarzami, a czasami po prostu poznajemy nasz piękny kraj „jadąc pociągiem” przez Polskę. W 2015 roku obchodziliśmy 10-lecie naszych wyjazdów i bawiliśmy się w rytmach hiszpańskiej fiesty. Dzieci wspaniale się bawiąc, uczestniczą w różnych zajęciach, które przybliżają im poznanie świata i zwyczajów jakie nim rządzą. Biorą udział również w wielu konkursach, które pod koniec pobytu przynoszą im nagrody za wspaniałą wspólną zabawę i współzawodnictwo.

 

 

BIAŁA SZKOŁA

„VIII PUCHAR SMYKA”

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Smyki do wzięcia udziału w corocznych zawodach narciarskich o Puchar Smyka. W tym roku odbędzie się on na Białym Krzyżu w Szczyrku 07 marca 2020 r. (sobota).

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły do 21 lutego 2020.

Serdecznie zapraszamy!!! 

               W naszej szkole organizujemy coroczne zawody narciarskie o PUCHAR SMYKA, które poprzedzone są nauką jazdy z instruktorem. Możliwość współpracy z instruktorem jest ogłoszona w budynku szkoły w sezonie zimowym. Nauka jazdy na nartach to sport, dzięki któremu dzieci zdobywają nowe umiejętności. W czasie nauki prowadzonej w większości w formie zabawy, dzieci uczą się samodzielnego zapinania i odpinania nart, poruszania się w terenie płaskim i pochyłym, upadania i podnoszenia, podchodzenia, jazdy wprost, regulowania prędkości jazdy oraz zatrzymania, zmiany kierunku jazdy, jazdy wyciągiem. Czas zajęć dostosowany jest do wieku dziecka, jego umiejętności oraz aktualnych warunków pogodowych. Zajęcia odbywają się w mało licznych grupach, które dobierane są według wieku i umiejętności. Dzieci biorące udział w zajęciach muszą posiadać kask narciarski. Zakończeniem tej „edukacji” są zawody o „PUCHAR SMYKA”. Dzieci biorące w nim udział otrzymują nagrody i wyróżnienia za zdobyte umiejętności i opanowanie tej trudnej, ale wspaniałej dyscypliny sportu.