Laboratoria Przyszłości – podsumowanie semestru 1

9 stycznia 2024

Już we wrześniu ulubiony robot naszych uczniów ruszył do akcji! CodeyRocky rozgościł się na zajęciach robotyki i programowania w klasie 2. Już na pierwszych zajęciach dzieci zaprogramowały Codey’emu urocze minki oraz poznały jego budowę i czujniki.

Uczniowie klas 4. i 5. na zajęciach z robotyki wznosili swoje umiejętności na nowy poziom.
Mosty zwodzone są używane od setek lat. Można je szybko podnosić i opuszczać. Są także używane w zamkach. Swoją budowę rozpoczęliśmy od dwóch wysokich wież a to wszystko dzięki klockom zakupionym w programie LP do budowy mostów. Czy po tylu lekcjach jesteśmy już gotowi rozpocząć tworzenie własnych modeli w drodze eksperymentów?

W październiku nasi uczniowie spędzili niezapomnianą noc w szkole.  Z #ClassVR bez problemu przenieśli się do świata bajek! Podczas nocnych warsztatów z okularami VR uczniowie wybrali się na spacer z Jasiem i Małgosią oglądając kolorowy domek ze słodyczy, odwiedzili babcię-wilka wcielając się w Czerwonego Kapturka, wzięli udział w wyścigu żółwia i zająca oraz odwiedzili chatkę rodziny niedźwiadków z bajki o Złotowłosej.

Więcej relacji z wydarzeń wraz ze zdjęciami znajdą Państwo na naszym szkolnym FB.

#LaboriatoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci