ZBIERAJ MAKULATURĘ, RATUJ KONIE!

9 marca 2016

W najbliższy piątek (11.03.2016 r.) w naszej szkole będzie gościć Klub Gaja, który wygłosi prelekcję na temat zbiórki makulatury na rzecz ratowania koni.

Konie uratowane przez Klub Gaja znalazły nowe domy pełne miłości. Klub Gaja ocalił już 60 koni skazanych na rzeź, chorych, wymagających opieki lub takich, którymi właściciele nie mogli się dłużej opiekować. Za pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja wykupuje konie, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie, leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację wszystkich zwierząt oddanych do adopcji. Trafiają one m. in. do szkół, fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię dla chorych dzieci oraz osób dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.

Oszczędzanie papieru, tak samo jak wody czy energii, jest najprostszym przejawem troski o środowisko. Odkładając zużytą kartkę papieru na makulaturę zamiast do kosza, każdy może przyczynić się do ochrony środowiska i pomóc innym. Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy słabszym. Konie, dla których szukamy domu adopcyjnego, często przez całe życie ciężko pracowały w gospodarstwie lub w lesie. Są wśród nich takie, którym brakowało ciepłej stajni, dobrej opieki weterynaryjnej, a nawet jedzenia. Dzięki zaangażowaniu w zbiórkę makulatury dzieci, młodzieży, rodziców i społeczności lokalnych, a także firm, ratujemy kolejne konie, które znajdują nowy dom i opiekę.

Koń Gas