7 kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2016

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy Panią pielęgniarkę Marię Lis. Uczniowie podczas spotkania z dowiedzieli się na czym polega zdrowe odżywianie, jak ważna dla naszego organizmu jest woda oraz jakich produktów spożywczych należy unikać, aby cieszyć się  zdrowiem.

Pani Prelegentka, w nawiązaniu do tegorocznego hasła Światowego Dnia Zdrowia, wyjaśniła istotę cukrzycy, jej rodzaje, objawy oraz profilaktykę. Nasi uczniowie otrzymali także broszurki dotyczące Ogólnopolskiego Programu Zdrowotnego „Trzymaj formę”. Program ten promuje aktywny styl życia oraz zbilansowaną dietę, dlatego też zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami zawartymi w broszurkach oraz na stronie internetowej www.trzmaj formę.pl.