Spotkanie ze sztuką – szkolne wyjście na spektakl KSIĘGA DŻUNGLI

26 stycznia 2016

W najbliższy piątek (29.01.2016 r.) cała szkoła w ramach ROKU KULTURY I SZTUKI o godz. 9.00 będzia miała okazję zobaczyć sztukę pt. „Księga dżungli” w bielskim Teatrze Lalek BANIALUKA.

Grzeczna i serdeczna Alicja nienaganna córka zdyscyplinowanych i rozsądnych rodziców, za sprawą „Księgi dżungli” Kiplinga, zupełnie niespodziewanie, zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Rządzą w nim surowe, ale sprawiedliwe prawa. Nie ma tam miejsca na niepewność i lęk. Dziewczynka na swojej drodze spotka wiele istot z którymi będzie musiała się zmierzyć lub je oswoić jednak najważniejszą walkę stoczy sama ze sobą: ze swoimi obawami i strachem, a także niepewnością i niezdecydowaniem.

Twórcom widowiska udało się w sposób atrakcyjny zinterpretować i uwspółcześnić opowieści zawarte w „Księdze Dżungli” Kiplinga. Na scenie będzie można zobaczyć różnorodne formy lalkowe i totemiczne oraz oryginalne maski. W gąszcz dżungli wciągnie widzów nie tylko interesująca scenografia, ale także odwołująca się do etnicznych rytmów muzyka. Dodatkowym walorem przedstawienia jest jego familijny charakter i fakt, że zachwyca i skłania do refleksji nie tylko dzieci, ale też ich opiekunów.

ksss