Specjalny program teatralno-muzyczny w naszej szkole!

6 listopada 2015

19-tego listopada (czwartek) o godz. 8.00 w ramach obchodzonego obecnie Roku Kultury i Sztuki wszyscy uczniowie naszej szkoły wezmą udział w specjalnym programie teatralno-muzyczny, który w przystępny i humorystyczny sposób przeprowadzi ich przez tradycję polskiej muzyki wokalnej od jej zarania aż do czasów współczesnych.

Nasze Smyki znajdą się w czasach bitwy pod Grunwaldem, odbędą lekcję śpiewu pod okiem mistrza Mikołaja Gomółki, a także przeżyją chwile grozy z bohaterami moniuszkowskiego thrillera czy opery „Straszny dwór”. Nad wszystkim zaś będą królowały duchy, które niechybnie pojawią się w trakcie trwania programu. Ponadto uczniowie dowiedzą się, że folklor może być natchnieniem dla tworzenia muzyki i sami będą mieli okazję wykonać utwory polskich zespołów z lat sześćdziesiątych.

Mamy nadzieję, że dzięki poznaniu polskiej historii pieśni zmniejszy się dystans uczniów do utworów  klasycznych i zachęci to naszych młodych słuchaczy do zgłębienia przykładów rodzimej kultury muzycznej.

Program poprowadzi jeden z najlepszych na Śląsku – profesjonalny kameralny teatr muzyczny „Kontra” – założony przez absolwenta Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej Dariusza Wantucha.