ROK KULTURY I SZTUKI – Smyki na wernisażu

3 lutego 2016
Dnia 19 stycznia w Galerii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsk-Białej odbył się wernisaż prac Pani Lidii Sztwiertnia. Z okazji Roku Sztuki w naszej szkole uczestniczyliśmy w wernisażu. Sama artystka obiecała odwiedzić nas również w szkole.

Artystka jest Absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Bogdana Chmielewskiego. Dyplom w pracowni prof. Stanisława Słoniny i aneks medalierski w pracowni Zofii Demkowskiej uzyskała w 1980 roku. Pani Lidia Sztwiertnia zajmuje się rzeźbą w brązie w technologii odlewu na wosk tracony.
Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz za granicą.Stypendystka Prezydenta Miasta Bielska-Białej (1997 r.), Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999 r.) oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2005r.). Jest członkinią ZPAP i Stowarzyszenia Sztuka-Teatr, Stowarzyszenia na rzecz odnowienia kaplicy zamkowej w Bielsku-Białej.

pictures7