Realizacja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

19 maja 2016

W roku szkolnym 2015/2016 realizowaliśmy Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

Celem programu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.  Program „Trzymaj Formę!” pomagał rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany był metodą projektu, dzięki czemu wykraczał poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekt służył  promocji aktywności fizycznej, uczył prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży.

Taka konstrukcja programu, dająca dużą swobodę wyboru sposobu jego realizacji, umożliwiała uczniom poszukiwanie i realizowanie własnych pomysłów prozdrowotnych.

logo_copy

trzymaj_forme