Lekcje z miesięcznikiem National Geographic ODKRYWCA

20 kwietnia 2015

W związku z obchodzonym w naszej szkole Rokiem Naukowca przyłączyliśmy się do programu stworzonego przez National Geographic wspólnie z Wydawnictwem Nowa Era. Jest to europejska premiera światowego bestsellera wśród magazynów szkolnych, który co miesiąc będzie wykorzystywany przez nauczycieli naszej szkoły w klasach 1–6  do wdrożenia zawartych w nich treści edukacyjnych w czasie lekcji:

National Geographic ODKRYWCA to magazyn tworzony z pasją odkrywców. Powstał z myślą o uczniach klas 4-6 szkoły podstawowej, nauczycielach oraz świadomych rodzicach. National Geographic ODKRYWCA to zestaw zintegrowanych ze sobą materiałów edukacyjnych w wersji drukowanej, elektronicznej i multimedialnej zgodnych z nową podstawą programową. Każdy numer zawiera artykuły, których tematyka jest bezpośrednio związana z obszarami zainteresowań Towarzystwa National Geographic: przyrodą, historią oraz językiem angielskim National Geographic ODKRYWCA to społeczność osób niezmiennie ciekawych świata: pasjonatów, badaczy, eksplorerów, którzy zafascynowani są poznawaniem i nieustannym poszerzaniem horyzontów.

Dzięki udziałowi w tym programie, świat National Geographic otwiera się przed uczniami naszej szkoły i mamy nadzieję, że informacje zdobyte podczas lekcji nie tylko poszerzą horyzonty myślowe dzieci, ale również sprawią, że w przyszłości same zechcą stać się odkrywcami nie tylko tych nowych przestrzeni na mapie, ale także będą wytrwałymi poszukiwaczami w świecie nauki.