Laboratoria Przyszłości – jesteśmy w programie!

20 września 2022
Laboratoria Przyszłości – jesteśmy w programie!
Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań  i inne nowoczesne wyposażenie w szkole!

Miło nam poinformować, że nasza placówka bierze udział w projekcie „Laboratoria Przyszłości”. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia, które już niedługo trafi w nasze ręce. Trzy drukarki 3D z filamentami i laptopem, mikrokontroler Arduino ze stacją lutowniczą, mBoty oraz gąsienicowe Rangery, roboty Codey Rocky, drony DJI Tello Edu do nauki programowania, Google VR oraz sprzęt do nagrań i wystąpień (zestaw do zawieszania tła, mikrofony kierunkowe i aparat, gimbal oraz lampa) to tylko niektóre urządzenia, które pomogą w doskonaleniu kompetencji kreatywnych i technicznych. Wszystko to będzie wykorzystywane na zajęciach informatyki, doradztwie zawodowym, świetlicy oraz na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów takich jak koło medialne czy robotyka i programowanie. Sprzęt ten pozwoli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkolnym koordynatorem projektu została pani mgr Klaudia Wygaś.