Akcja „Wzorowy pieszy to ja”

15 października 2014

24 października odwiedził nas pan policjant z pogadanką na temat bezpieczeństwa na drodze i zagrożeń jakie niesie internet. Zajęcia podzielone były na grupy wiekowe i dzieki temu można było dostosować poziom wykładu do poziomu wiedzy uczniów. Przez to wizyta przebiegała bardzo interesująco, a uczniowie, gdyby mogli, jeszcze długo po wyznaczonym czasie zasypywaliby pana policjanta pytaniami.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych lekcji.

Wypowiedzi niektórych uczniów z VI klasy po zajęciach:

Pan policjant miał dzisiaj z nami lekcję o bezpieczeństwie na drodze i w internecie. Pouczył nas jak się zachowywać i czego nie robić. Ta lekcja bardzo mi się podobała.

Najbardziej podobało mi się jak pan policjant mówił o różnych ciekawych sprawach; także rozszyfrował nasze telefony!

Było bardzo fajnie i pouczająco!

Największe wrażenie sprawił na mnie sposób mówienia pana policjanta o bezpieczeństwie na drodze i w internecie.

Pan policjant mówił badzo ciekawie o uzależnieniu od komputera.

Podobał mi się fragment o bezpieczeństwie w internecie.

Zaciekawiła mnie wizyta pana policjanta. Rozmawialiśmy m.in. o problemach, które mogą spotkać nas w gimnazjum.

Nauczyłem się, że nikt nie jest anonimowy i że trzeba uważać na ulicach.